IPTV patří mezi nejoblíbenější technologie využívané pro sledování televize v českých domácnostech. Ačkoli se podle statistik jedná o v pořadí až třetí nejvyužívanější technologii, podle poskytovatelů zájem o televizi přes internet neustále roste.

Nejsilnějším hráčem na trhu je O2

V současné době si lze IPTV sjednat hned u několika poskytovatelů. Podle statistik je jasně vidět, že nejsilnějším hráčem na trhu je modrý operátor O2. Tomu se v roce 2018 podařilo o celkem 8000 diváků přesáhnout úžasnou hranici celkového počtu 300 000 uživatelů – a to je pořádné číslo, které si určitě zaslouží obdiv.

Kdo je na druhém a třetím místě?

Zajímá vás, kdo se v rámci IPTV umístil na druhém a třetím místě? Možná vás překvapí, že stříbrnou medaili s v tomto případě odnáší lucemburská společnost M7 Group, kterou tady u nás i na sousedním Slovensku známe jako Skylink. U toho se odhaduje cca 100 000 diváků, což je dostatečný počet na to, aby si tento poskytovatel odnesl druhé místo.

V pořadí třetím poskytovatelem je růžový operátor T-Mobile a jeho T-Mobile TV, kterou má v dnešní doma cca 70 000 počet diváků a i jejich počet neustále stoupá vzhůru. Je tak otázkou času, jestli se T-Mobile nepokusí udolat druhé místo a nesesadit tak současně stříbrný Skylink z jeho postu.