Už je to nějaký pátek, co se CETIN, T-Mobile, O2 i Vodafone snaží o internetové pokrytí pražského metra. Do této chvíle si projekt vyžádal investice ve výši cca 80 milionů korun. Od začátku října operátoři spustili mobilní signál v části metra a před pár dny jím pokryli i zbylý úsek. 

Internetové pokrytí na dalších stanicích

V současné době funguje internetové pokrytí na stanicích Metro, Vyšehrad a nově i na úseku Pražského povstání – Roztyly. Práce na projektu je zdlouhavá, protože technici na něm mohou pracovat pouze 2,5 hodin denně – v době, kdy metro zrovna nejezdí. Další překážkou je poměrně neznámý terén, přesto se všichni snaží, aby práce postupovala podle plánu a vše se stihlo v domluveném termínu.

Pokrytí čeká i zbytek metra

Internetového pokrytí se snad již brzy dočká i zbytek metra. Do příštího roku by mělo dojít k pokrytí dalších celkem 21 nejvytíženějších stanic, do roku 2020 by pak měly mobilním signálem disponovat všechny stanice.

Pražská primátorka Adriana Krnáčová se k celému projektu staví velmi pozitivně. V tiskové zprávě uvedla, že se daří zvyšovat komfort cestujících a zároveň plnit to, co bylo slíbeno.