Pevný internet je bezesporu celosvětově hojně využívanou službou, která je velice oblíbená i u nás v České republice. Kdo chce mít stabilní a rychlé připojení k internetu, neváhá a sjednává si právě pevný internet, který je na rozdíl od bezdrátového připojení daleko spolehlivější. Analytická společnost Point Topic nyní poukázala na skutečnost, že celosvětový počet pevných přípojek k internetu přesáhl úctyhodnou jednu miliardu.

Pevný internet se neustále rozrůstá

Dle statistik, které provedla výše zmíněná analytická společnost, vzrostl počet pevných přípojek k internetu oproti minulému čtvrtletí o 2,5 %. Milníkovou miliardtou přípojku jsme zaznamenali v Číně. Zajímavé je poukázat na fakt, že způsob připojení k internetu se po celém světě podstatně liší. Zatímco v Evropě jasně vede připojení skrze telefonní sítě a kabely, v Americe má podstatně navrch kabelové připojení, Asie pak sází na optické kabely a v Africe nejčastěji narazíte na metalické vedení. Ať už se k internetu připojujeme jakkoli, jen to dokazuje, že se pevný internet neustále rozrůstá.

Jak je to u nás v České republice?

Zajímá vás, jak právě naše maličká země přispívá do celkového počtu miliardy přípojek k pevnému internetu? V České republice máme v současné době více než 3 miliony přípojek a to i přes skutečnost, že více jak 34 % lidí dává přednost bezdrátovému internetu. xDSL využívá cca 28 % uživatelů a internet přes kabel pak necelých 19 %.