Snad žádná domácnost, nebo společnosti či škola už nedokáže existovat bez pokrytí bezdrátovým internetem. O ten se mohou v různých rozsazích starat specializované modemy. Wifi modem je zařízení, které může od kapesních rozměrů s pokrytím jediné místnosti až po několika anténová zařízení spravující celé budovy, pokrýt cílovou oblast kvalitním signálem.
Vybrat správný wifi modem přitom není ani zdaleka jednoduché. Nabídka je opravdu široká a každý wifi modem má svoje velké klady i zápory, a ne vždy platí, že nejdražší a nejvýkonnější je univerzální variantou kamkoliv. V dnešním článku si představíme několik základních parametrů, které určují budoucí výkon modemu a podle toho také jeho vhodnost do různých zařízení či domácností.
Předem si určete, kam musí wifi modem dosáhnout
Před pořizováním musíte moc dobře vědět, kde budete mít wifi modem umístěný a jaký je nejvzdálenější bod, ke kterému musí jeho signál stabilně dosáhnout. Stabilně je přitom velice důležité slovo, protože vzdálenost mezi stabilním a komfortním signálem oproti vzdálenosti s nejvzdálenějším bodem k připojení, je opravdu velká a kvalita přenosu také. Mějte přitom i na paměti veškeré překážky jako jsou dveře, zdi a další, které pochopitelně signál, co modem vysílá hodně oslabují.
Různé vybavení od vícero antén až po rodičovskou kontrolu
Pokud potřebujeme poskytovat signál na větší okruhy, tak zajisté oceníme možnost zakoupit wifi modem vybavený větším počtem antén. Ty bývají vždy vyměnitelné a nahraditelné i za o něco silnější antény, než se mnohdy prodává v základním balíčku.
Při hledání se může wifi modem mnohdy blýsknout i spoustou vedlejších funkcí, které bychom jednoduše přehlédli. Do domácnosti s dětmi se například hodí modemy s podporou rodičovské kontroly v základním firmware. Jiné například disponují moderními aplikacemi se vzdálenou kontrolou z chytrých zařízení.
Čtěte také
Přečtěte si i ostatní články z blogu.