Facebook plánoval propojení Instagramu s Messengerem již delší dobu a nyní k tomuto kroku skutečně došlo. Dvě aplikace jsou nyní vzájemně propojené a umožňují uživatelům mezi sebou komunikovat i za předpokladu, že mají nainstalovanou pouze jednu z těchto mobilních aplikací.

Propojení Instagramu s Messengerem bylo v plánu od minulého roku

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg již v loňském roce avizoval, že dojde k propojení Instagramu s Messengerem. Vlastně mělo jít o propojení hned několika aplikací, konkrétně Instagramu, Messengeru, Facebooku a také aplikace WhatsApp. Všechny tyto appky totiž spadají pod jednu společnost.

Facebook skoupil všechny aplikace

Spojení aplikací má jasný důvod: všechny spadají pod Facebook, který je postupně odkoupil. Nejdříve se mu podařilo získat Instagram, v roce 2012 jej koupil za částku 1 miliarda dolarů. O čtyři roky později přikoupil i WhatsApp, tentokrát však za mnohonásobně vyšší částku dosahující neuvěřitelných 16 miliard korun.

Uživatelé mezi sebou mohou komunikovat

Nyní mohou uživatelé Instagramu i Messengeru mezi sebou vzájemně komunikovat a to i tehdy, kdy mají nainstalovanou pouze jednu z těchto aplikací. Mohou si pohodlně posílat videa, fotky, textové zprávy. Nutno ale dodat, že tahle možnost v tuto chvíli funguje jen n a některých trzích. Není však potřeba si zoufat, určitě je v plánu rozšířit tuhle novinku v následujících měsících do celého světa.