Aktualizace rozhodně nejsou ničím, co by lidé všeobecně měli rádi. Občas se o ně dokonce přihlásí i internetový prohlížeč. Většinou je vše nastaveno tak, aby se dokázal internetový prohlížeč aktualizovat v tichosti a nerušil vás od vašeho připojení k internetu. Jenže jsou i momenty, kdy je potřeba aktualizace iniciovat ručně.
Jde především o takové aktualizace, které mohou sahat do jádra programu nebo bezpečnostních výsad, které by jinak zamítl systém bez povolení z „rukou uživatele“. Mnozí ale tyto výzvy zkrátka ignorují. Není to ale rozhodně dobrý nápad, protože aktuální internetový prohlížeč byste měli mít již z mnoha důvodů.
Kompatibilita a funkčnost zásuvných modulů
Každý prohlížeč jim říká jinak. U Chrome se většinou potkáme s pojmem rozšíření, Mozilla je spíše nazve jako zásuvné moduly a kupříkladu Opera je nazývá jednoduše jako pluginy. Jedná se ale o funkce, které nám připojení k internetu rozhodně velice zpříjemňují.
Některé z nich mohou být uživatelskými rozšířeními, jako mohou být různé stahovače multimédií, focení a zachycení obrazovky a mnohé další. Jiné se ale mohou věnovat funkcionalitám jako je podpora multimediálních souborů, nebo podpora skriptů a jazyků ve webovém prostředí. Jejich aktuálností zařídíte, že vás během připojení k internetu nebudou chybějící a zastaralé pluginy zdržovat.
Bezpečnost na prvním místě
Velice často ale vydávají společnosti aktualizace především z bezpečnostních důvodů. Kdykoliv během připojení k internetu můžeme být obětí útoku robota či osoby. Přitom je jedním z potencionálních vstupů k našim datům i sám internetový prohlížeč. Hackeři jsou přitom většinou napřed, protože jsou to oni, co dokáží využít slabiny. Proto je potřeba držet prohlížeč stále aktuální, protože mnohé z aktualizací tyto slabiny a bezpečnostní díry preventivně řeší.
Čtěte také
Přečtěte si i ostatní články z blogu.