792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

AI nástroje, které vám již dnes pomohou se spoustou úkolů

AI nástroje, které vám již dnes pomohou se spoustou úkolů

Publikováno: 18. 1. 2024357 slovČtení na 1.8 min.

Možnosti připojení k internetu nám dneska dávají do rukou doslova desítky nástrojů, které můžeme používat na to, abychom komunikovali a pracovali s vysokou efektivitou. AI nástroje, které dnes najdeme online, přitom dostávají tuto užitečnost na vyšší úroveň.

Ačkoliv i na tyto nástroje můžeme najít prémiové verze, tak se zároveň často setkáme s tím, že nám mohou pomoct s denními pracovními, školními i volnočasovými úkoly. A tady jsou některé z nich.

Grafické AI dokáží překvapit

Není to tak dávno, co Adobe Photoshop implementovalo do svého rozhraní textové AI, kam jednoduše napíšete představy a AI vám dokáže vygenerovat opravdu neskutečnou grafiku. Díky tomu jsou mnohé grafické prvky a úpravy mnohem dostupnější. Podpora online je samozřejmostí, a tak vám stačí připojení k internetu a nahrání obrázku na servery, které pak rychle zpracují vaše požadavky.

Jazykové modely a slavná ChatGPT

Jazykové modely jsou specifickou AI, která je přímo určená pro komunikaci s člověkem. Proto je tak pochopitelně připojení k internetu jejím domovem a hlavní působností. Jazykových modelů přitom můžete znát desítky, ale ChatGPT mezi nimi jednoznačně vystupuje výš. Stále ale mějte na mysli, že jde jen o crawler, který analyzuje data z internetu. Proto vám tak může kolikrát nabídnout i něco zmatečného.

OCR s pomocí AI

OCR je specifický typ programu, který se používá dlouhou dobu. Slouží především k tomu, aby analyzoval skenované dokumenty a tvořil z nich různé výstupy. Z využitím připojení k internetu a AI možností ale moderní OCR zase posouvá svoje vlastní možnosti na zcela jinou úroveň. Představte si, že archivy o tiscích stran najednou mohou být zcela automaticky strojově zpracovány. A to s přesností a neomylností, kterou vám člověk rozhodně nenabídne.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.