Televize přes internet je stále oblíbenější služba, které přichází na chuť stále více lidí. Oproti satelitnímu nebo klasickému kabelovému jsou televize přes internet pohodlnější, jejich vysílání je stabilnější a výběr kanálů pestřejší. Není se proto čemu divit, že se tzv. IPTV objevují ve stále větším počtu domácností.

Televize přes internet – od Vodafone nebo T-Mobile?

V současné době poskytují televizi přes internet dva nejznámější konkurenční hráči na trhu – Vodafone a a T-Mobile. Zatímco O2 přišlo s touto službou již v roce 2009, T-Mobile IPTV zařadil do seznamu služeb až v roce 2016. V čem se tyto dvě televize liší? Mají něco společného? A která je lepší?

Prostředí je skoro totožné

Prostředí obou televizí je skoro stejné, rozdíl spočívá především v tom, že O2 sladilo menu do modré barvy, která je pro tohoto mobilního operátora typická, T-Mobile se zase drželo své typicky růžové barvy, do které mobilní operátor zahalil své menu. Jinak jsou si ale obě televize velmi podobné, ovládání je prakticky stejné. Jedním z rozdílů je skutečnost, že jakmile se přepnete do menu, u T- Mobile stále pěkně vidíte obraz přehrávaný v pozadí, zatímco u O2 obrazovka viditelně ztmavne a moc toho vidět není.

Zpětné shlédnutí i přetáčení reklam

Obě IPTV nabízí možnost zpětného přehrávání, i když u O2 nebyla tato služba od samotného začátku – zpětně se mohli diváci na oblíbené pořady dívat až od roku 2013. U T-Mobile možná i vzhledem k tomu, že s televizí přes internet přišla mnohem později, byla tato služba od samotného začátku.