792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Co je OKU kód a kde ho najdete

Co je OKU kód a kde ho najdete

Publikováno: 21. 4. 2020240 slovČtení na 1.2 min.

Když se řekne OKU kód, většina lidí nebude vědět, co to vlastně znamená. Přitom je to podstatná věc, kterou potřebujete, pokud chcete přejít od jednoho mobilního operátora k druhému.

Co je OKU kód?

OKU kód je ve skutečnosti zkratka, za kterou se skrývají tři slovíčka: ověřovací kód účastníka. Jedná se o 14ti místné číslo, které uživatel potřebuje, pakliže má zájem o změnu mobilního operátora – tedy pro případ, kdy od jednoho operátora přechází k druhému. Tento kód v současné době nahrazuje dříve používaný ČVOP neboli číslo výpovědi opuštěného poskytovatele.

Kde ho  najdete?

Když už víte, co to ten kód OKU vlastně je a rovněž víte, k čemu ho budete potřebovat, určitě budete chtít i vědět, kde ho najdete, pokud by nastala doba, že skutečně budete chtít změnit svého současného operátora. Ověřovací kód účastníka naleznete ve smlouvě – pozor, najdou jej tam pouze uživatelé, kteří smlouvu s mobilním operátorem uzavřeli nejdříve 1. dubna tohoto roku. Pokud máte dřívější smlouvu, naleznete jej v internetové samoobsluze, ve vyúčtování nebo v mobilní aplikaci.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.