Když se řekne OKU kód, většina lidí nebude vědět, co to vlastně znamená. Přitom je to podstatná věc, kterou potřebujete, pokud chcete přejít od jednoho mobilního operátora k druhému.

Co je OKU kód?

OKU kód je ve skutečnosti zkratka, za kterou se skrývají tři slovíčka: ověřovací kód účastníka. Jedná se o 14ti místné číslo, které uživatel potřebuje, pakliže má zájem o změnu mobilního operátora – tedy pro případ, kdy od jednoho operátora přechází k druhému. Tento kód v současné době nahrazuje dříve používaný ČVOP neboli číslo výpovědi opuštěného poskytovatele.

Kde ho  najdete?

Když už víte, co to ten kód OKU vlastně je a rovněž víte, k čemu ho budete potřebovat, určitě budete chtít i vědět, kde ho najdete, pokud by nastala doba, že skutečně budete chtít změnit svého současného operátora. Ověřovací kód účastníka naleznete ve smlouvě – pozor, najdou jej tam pouze uživatelé, kteří smlouvu s mobilním operátorem uzavřeli nejdříve 1. dubna tohoto roku. Pokud máte dřívější smlouvu, naleznete jej v internetové samoobsluze, ve vyúčtování nebo v mobilní aplikaci.