792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Důvody, proč zvolit bezdrátové připojení namísto pevného internetu

Důvody, proč zvolit bezdrátové připojení namísto pevného internetu

Publikováno: 10. 5. 2022377 slovČtení na 1.9 min.

Bezdrátové připojení je technologií připojení k internetu, která zcela upřímně už nepatří mezi nejrychlejší a nejschopnější technologie. Věc se má bohužel spíše naopak. Dá se říct, že je bezdrátové připojení již nedostačující moderním trendům a potřebám.

V mnoha případech ale může být bezdrátové připojení tou nejlepší možností připojení k internetu v dané lokalitě nebo situaci. Ne všechno je zkrátka jednoduché a hledání kompromisu je občas potřeba. Základní důvody, proč takové připojení ale zvolit zjistíte na následujících řádcích.

Nedostupnost pevného připojení

Abyste neměli možnost připojení k VDSL síti, tak musíte v dnešní době bydlet v horských oblastech a drobných vesnicích. Takových lidí je ale opravdu velký počet a bezdrátové připojení je pro ně jediná možnost, jak mít neomezené připojení k internetu v domácnosti.

V takovém případě je nejzásadnější to, abyste mohli dohlédnout k některému z bezdrátových vysílačů. Většinou je najdete na komínech a výškových budovách, odkud distributoři mají nejlepší pokrytí širokého okolí.

Pokud odmítáte sdílené připojení

Nevýhodou, kterou má připojení k internetu bezdrátovou technologií, jsou poměrně malé rychlosti a nestabilita ve zhoršeném počasí. I tak jsou ale momenty, kdy je bezdrátové připojení lepší variantou než pokračování se sdíleným připojením.

Sdílené připojení k internetu najdeme hlavně v panelových a činžovních domech. Ačkoliv vám v rámci tohoto druhu připojení poskytovatel garantuje nějakou rychlost, tak se na ni bohužel nemůžete spolehnout tak, jako je tomu v případě pevného připojení jenom pro vás. Bezdrátový internet tady může být dobrou eventualitou. Ačkoliv nemusí dosahovat tak vysokého základního výkonu jako sdílené připojení, tak může v mnoha případech nakonec vykázat vyšší stabilitu a spolehlivost.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.