792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Samsung ukončil výrobu mobilních telefonů v Číně

Samsung ukončil výrobu mobilních telefonů v Číně

Publikováno: 28. 11. 2019285 slovČtení na 1.4 min.

Není žádným tajemstvím, že se mobilní telefony značky Samsung mimo jiné země vyrábí také v Číně. Jihokorejský Samsung ale v polovině minulého měsíce oznámil konec výroby mobilních telefonů právě v této zemi. Co ho k tomu vedlo?

Proč Samsung v Číně ukončil výrobu?

Když tahle zpráva obletěla svět, příznivci Samsungu se začali obávat, že skončí výroba jejich oblíbené značky. Nic z toho se samozřejmě nestane.

Co ale vedlo společnost k tomu, aby v Číně, která je celosvětovým gigantem, ukončila výrobu? Důvodů bylo více. Prvním z nich byla narůstající konkurence. Druhým důvodem byl pokles podílu Samsungu na čínském trhu. V porovnání s konkurenčními značkami, mezi něž zařadíme Huawei a Xiaomi, klesl podíl Samsungu z 15 %, kterých dosahoval v roce 2013, pouze na jedno jediné procento, na které značka dosáhla v tomto roce.

Výroba se přesune, ale neví se kam

Výroba značky Samsung se z Číny přesune jinam, společnost ale neprozradila, kam přesně to bude. Sice oznámila, že přesunuje své výrobní linky jinam, ale konkrétní místo si nechala pro sebe. Můžeme tak jen odhadovat a spekulovat, kam se výroba Samsungu z Číny přestěhovala. Vodítkem nám může být fakt, že v posledních letech společnost svou výrobu rozšířila do zemí s nižšími náklady, tudíž je pravděpodobné, že se výrobní linky přesunuly právě tam.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.