792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Jak musí být rychlé připojení pro hraní online her?

Jak musí být rychlé připojení pro hraní online her?

Publikováno: 26. 4. 2022360 slovČtení na 1.8 min.

Celá řada aplikací dnes zcela běžně vyžaduje rychlé připojení, aby mohla korektně fungovat. Svojí vlastní specifickou kategorií jsou v tomto případě online hry, které mají na rychlé připojení opravdu jenom ty nejvyšší možné požadavky.

Standardní pomalejší připojení k internetu se projeví tím, že máte vysokou hodnotu ping a jednoduše si tak moc plynule nezahrajete. Jak ale rychlé připojení potřebujete, abyste si mohli užívat bez jakýchkoliv omezení? Přesně na to se podíváme dnes. Možná budete překvapení, jak rychlé připojení vám bude bez potíží stačit.

Proč je potřeba rychlé připojení pro online hry?

U online her je logistika dat poměrně dost složitá. Standardní připojení k internetu probíhá na základě výměny dat, pokud je zrovna vyžadujete. U hraní online her je ale výměna dat víceméně neustálá. Změníte pozici? Zbraň? Přijmete úkol nebo dokonce začnete interakci s další postavou? O všem musíte okamžitě informovat server a ten zase musí vrátit odpověď vám.

V rámci hraní her tak počítejte s tím, že pro bezproblémový chod hry potřebujete takové připojení k internetu, které vám dokáže generovat odezvu v řádu pouhých milisekund.

Připravte se na stovky megabitů

Abyste mohli mít opravdu kvalitní zážitek z hraní, tak byste měli automaticky počítat s tím, že by vaše připojení k internetu mělo čítat stovky megabitů. Jako dostatečně rychlé připojení se považují rychlosti okolo 250 nebo 320 megabitů. S těmi už během klasického užívání nenajdete žádné limity, a dokonce i v případě složitějších aplikací a her většinou budete disponovat bezproblémovým průběhem. Pochopitelně ale platí, že pro lepší zážitek ze hry nikdy nebude škodit i rychlejší připojení. Jako vysoký standard se pro aktivní online hráče bere půl giga, nebo dokonce rovnou i gigabitové připojení k internetu.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.