792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Jaká nejrychlejší připojení vám nabídnou bezdrátové technologie?

Jaká nejrychlejší připojení vám nabídnou bezdrátové technologie?

Publikováno: 2. 6. 2022369 slovČtení na 1.8 min.

Ačkoliv nejsou bezdrátové technologie první volbou, pokud chcete nejrychlejší připojení, tak mnohdy nemáte v některých lokalitách jinou možnost. I přesto ale dokáže být nejrychlejší připojení pomocí bezdrátového internetu velice schopné.

V současnosti se nejrychlejší připojení touto technologií pohybuje již v řádu desítek megabitů, což oproti předchozím letům, kdy nám dokázalo nejrychlejší připojení nabídnout víceméně hodnoty pouze v řádu několika megabajtů, znamená velký posun. Jaké ale hodnoty můžete reálně očekávat v případě, kdy bezdrátový internet budete objednávat v tarifu, který vám slíbí nejrychlejší připojení? Na to se podíváme v dnešním článku.

Jaké nejvyšší rychlost budete potkávat?

Oproti pevným druhům připojení mají datová pásma, která užívá bezdrátový internet, poměrně dost velká a jasná omezení. To se pochopitelně odráží na mnoha jeho vlastnostech, především potom přímo na maximální možné rychlosti. Nejrychlejší připojení, které vám tak dokáže bezdrátový internet nabídnout, se bude pohybovat v řádu desítek megabitů, přičemž bychom měli mít stabilní rychlost okolo dvaceti víceméně jistou.

Na dnešní podmínky tak rozhodně nejde o žádnou rychlost, která by byla adekvátní. Může se tak stát, že bezdrátový internet bude mít problémy s načítáním obsáhlejších stránek, streamováním nebo přehráváním multimédií, a celou řadou dalších podobných aktivit.

Proč jej tedy vůbec pořizovat?

Hlavním důvodem, proč takový internet pořizovat, je především jeho dostupnost. V oblastech, kde je menší obydlenost nebo se dokonce jedná o obtížně dostupná místa jako jsou horské chaty, je dost možné, že bude právě bezdrátový internet jedinou možností připojení do domácnosti. Rozhodně je i při menší rychlosti a stabilitě lepší volbou, nežli některé z těch připojení, která jsou ovlivněna datovým objemen.

 

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.