792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Konference a pohovory online nahradily mnohá setkání také po COVID

Konference a pohovory online nahradily mnohá setkání také po COVID

Publikováno: 23. 12. 2021362 slovČtení na 1.8 min.

Během nepříjemné koronavirové doby, která nás provázela poslední měsíce, jsme se museli spolehnout na připojení k internetu více, než kdy dříve. Stalo se tak nejen součástí našeho zábavního života, ale také nutností pro vzdělávání a práci.

I když ale dávno odešlo to nejhorší COVID období, a my se pomalu vracíme do běžných pracovních i osobních kolejí, tak s námi jsou i nadále online konference a pohovory. Široká společnost se totiž seznámila s jejich výhodami a jen těžko se vrací zpět. Časová i prostorová nezávislost, kterou nám bezkontaktní komunikace nabízí, je totiž výhodou v každém období.

Homeoffice se stal mnohem častějším

Během COVID se stal jedním z nástrojů proti pandemii Homeoffice, se všemi jeho výhodami. Mimo toho, že minimalizuje mezilidský kontakt, má ale spoustu výhod i pro pracovníka a zaměstnavatele. Na jedné straně je připojení k internetu jedinou nutností, na druhé jsou tady výhody volného času, lepší organizace úkolů a spousty dalších výhod.

Mnozí zaměstnavatelé měli a stále mají obavy z toho, že nedostatečná kontrola povede k nízké efektivitě. Naštěstí ale máme různé aplikace, rozhraní a SCRAM metody, které pomáhají dokonalé koordinaci práce, ačkoliv se vše odehrává přes internetové připojení.

Konference a pohovory stále online

Mnohem častějším případem, nežli plný Homeoffice, jsou konference a pohovory, které se stále drží v online prostředí. Na rozdíl od práce jako takové, jsou tady mnohem lepší podmínky pro komunikaci víceméně pro kohokoliv.

Nikdo dnes už nefunguje bez připojení k internetu. Zatím co k práci můžeme potřebovat výkonnější techniku, tak pro účast na pohovorech a konkurencích stačí i přenosná zařízení. Buď chytrými telefony a tablety, nebo počítači a notebooky, je dneska vybavený opravdu kdokoliv.

 

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.