792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Máte problémy s připojením televize s internetem? Zde jsou nejčastější chyby!

Máte problémy s připojením televize s internetem? Zde jsou nejčastější chyby!

Publikováno: 29. 3. 2022386 slovČtení na 1.9 min.

Ačkoliv mohla být ještě nedávno televize s internetem poměrně velkým luxusem a přežitkem, tak je dneska naopak televize s internetem jednou z nejzákladnějších věcí v moderních domácnostech. Přeci jen všechna možná zařízení jsou neustále v aktivním připojení k internetu a pochopitelně tak ani televize s internetem není výjimkou.

Můžete si díky tomu užívat celé řady výhod. Základní televize s internetem nabídne ve svém menu celou řadu aplikací, které umožňují přes televizi přístup na nejoblíbenější portály s audiovizuálním obsahem. Vedle toho ale pochopitelně nabídne televize s internetem i základní aktivity, jaké je třeba procházení internetu přes prohlížeč. Co ale dělat, pokud nefunguje zařízení správně?

Televize připojena, ale signál není nikde

Bohužel je připojení k internetu technologií, která si občas dokáže dělat opravdu co se jí zlíbí. Co se týče samotné internetové sítě, tak rozhodně platí to stejné. Může se totiž jednoduše stát, že televizi správně připojíte, ale signál není nikde. Ideální možností, jak to vyřešit, je použití administrace sítě, nebo některé aplikace se stejným účelem. Zde zkontrolujte, zdali vůbec máte připojenou televizi v síti takzvanou MAC adresou. Jedná se o fyzickou adresu, díky níž poznáte unikátně každé zařízení.

Pokud připojena je, tak můžete mít problém s předáváním IP adresy v síti, která jednoznačně identifikuje zařízení a díky tomu může signál v jednom či druhém směru putovat s daty.

Zkontrolujte hlavní diody a kvalitu signálu

Pokud používáte k připojení k internetu kabel, tak se podívejte na informační diody na samotném modemu. Podle nich můžete zjistit, jestli z pohledu sítě funguje vše tak, jak by mělo. Na druhé straně může být ale problém také v síle signálu, pokud používáte k propojení televize wifi připojení.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.