792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Nejčastější chyba v nastavení wifi, která zpomaluje připojení

Nejčastější chyba v nastavení wifi, která zpomaluje připojení

Publikováno: 19. 4. 2022407 slovČtení na 2 min.

Bezdrátové připojení je už nejen na veřejných prostorech, ale i v domácnostech naprostým standardem. Jednoduše dnes nikdo nechce mít neustále připojený kabel. Nastavení wifi je v tomto směru velice důležitou otázkou, protože kvalitní nastavení wifi dokáže bezdrátový internet výborně obstarat, ale stejně tak se může stát i pořádným trnem v patě.

Dnes se podíváme na nejčastější chybu, kterou v nastavení wifi dělá celá řada lidí, občas včetně profíků. Podíváme se konkrétně na to, co jsou to jednotlivá pásma wifi, a proč jsou pro wifi nastavení tak hrozně důležitá.

Co je to pásmo Wifi?

Jak asi většina ví, tak bezdrátový internet můžeme vysílat a přijímat v různých frekvencích a na různých pásmech. Frekvence v tomto případě znamená buď dvou a půl, nebo pěti gigahertzové připojení.

Pásem je ale mnohem víc. Standardně jich nabízí wifi routery okolo osmi. Jednotlivá pásma si můžeme představit jako běžecké dráhy, do kterých se jednotlivé vysílané Wifi zařadí.

Jak pásma fungují a proč jsou tak důležitá

Jakýchkoliv bezdrátový internet je zákonitě vždy zařazený ve svém konkrétním pásmu. Pásma vznikla proto, aby se navzájem různé wifi (například v bytových domech) nerušily. Pokud je více wifi na jednom pásmu, tak je možné, že navzájem budou snižovat svoji rychlost a přístupnost.

Existuje celá řada analytických aplikací a programů, které vám jednoduše skenují pásma. V nastavení potom vždy najděte to, které je nejméně vytížené a do něj se připojte. Případnou druhou variantou je nastavený některých schopnějších routerů. U nich můžete zaškrtnout, aby si pásmo vybíraly automaticky podle toho, které je nejméně vytížené. I tato funkce ale není nejdokonalejší. Proto je často opravdu nejlepší možností výběr takového pásma, které sami uznáte za vhodné. V mžiku uvidíte, že se váš bezdrátový internet zrychlí, a dokonce se zlepší jeho přístupnost.

 

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.