792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Mobilní síť je nyní dostupná i v metru

Mobilní síť je nyní dostupná i v metru

Publikováno: 24. 1. 2019366 slovČtení na 1.8 min.

Ještě před nedávnem byla mobilní síť v pražském metru jednou velkou neznámou, v současné době se ale pracuje na jejím rozšíření, takže se možná už co nevidět budeme moci těšit z celoplošného mobilního pokrytí. Jak to v pražském podzemí dnes vypadá v rámci nejen mobilního signálu, ale i Wi-Fi připojení? Na to se teď společně s námi můžete podívat!

Ani v metru již nebudete muset být bez signálu

Není to tak dávno, co jsme žili s tím, že v metru zkrátka není mobilní signál, takže jakmile cestujeme podzemkou, jsme pro okolí jednoduše nedostupní. Teď se ale tato skutečnost mění, dopravní podnik hlavního města Prahy ve spolupráci se třemi nejsilnějšími mobilními operátory na trhu postupně pracuje na vybudování mobilní sítě i v podzemí.

Dopravní podnik Prahy společně s T-Mobile, Vodafone a O2 nadále pracuje na tom, aby se mobilní signál jednoho dne nacházel v celém metru. Stejně tak se pracuje i na rozšíření Wi-Fi připojení, které je v dnešní době dostupné jen v několika stanicích.

Plány do roku 2022

Nyní je mobilní síť dostupná na části zelené a červené trasy. Do roku 2022 je ale v plánu ji rozšířit po celém metru, takže se možná již za 3 roky budeme moci těšit z toho, že budeme mít signál prakticky kdekoli, ať už pojedeme na lince A, B nebo třeba C.

Wi-Fi připojení prozatím jen na lince B a C

Co se bezdrátového připojení týče, cestující jej mohou v tuto chvíli využívat jen v některých stanicích na lince B a na lince C. I tato skutečnost by se ale měla postupem následujících let změnit, aby mohli cestující využívat bezpečné Wi-Fi připojení k internetu v celé podzemce bez ohledu na trasu nebo jednotlivou stanici.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.