792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Internetové připojení vzduchem nebo kabelem?

Internetové připojení vzduchem nebo kabelem?

Publikováno: 16. 10. 2018304 slovČtení na 1.5 min.

Internetové připojení je v současné době jakýsi standard, bez kterého by se dokázala obejít jen velmi malá část domácností. Ve skutečnosti se to má tak, že internet ke svému pohodlnému a modernímu životu potřebujeme, proto se není čemu divit, že stále častěji řešíme dilema: je lepší internetové připojení vzduchem nebo kabelem?!

Internetové připojení – možnosti

K internetu se můžete připojit vícero způsoby – buď skrze kabel, v takovém případě hovoříme o pevném internetu, nebo vzduchem, kdy je řeč o bezdrátovém připojení. Každá varianta má samozřejmě pro a proti, ať už se to týká rychlosti, stability připojení nebo samozřejmě ceny.

1. Pevné připojení k internetu

Pevné připojení k internetu se provádí skrze pevnou linku, kterou musíte mít doma k dispozici. Pakliže víte, že pevnou linku nemáte navedenou až do domácnosti, lze ji samozřejmě přivést dodatečně, s čímž vám může pomoci i ochotný operátor – například T-Mobile nabízí v takovém případě úhradu do určité částky, případně možnost spoluučásti na úhradě nákladů.

Výhody:

  • stabilní připojení

Nevýhody:

  • omezení kabelem

2. Bezdrátové připojení k internetu

Bezdrátové připojení k internetu funguje na základě Wi-Fi sítě, ke které se můžete pohodlně připojit odkudkoli v domácnosti a nemusíte řešit, jestli vám sem či támhle dosáhne nebo nedosáhne kabel. Wi-Fi připojení je stále oblíbenější, protože uživatelům nabízí svobodu.

Výhody:

  • žádné kabely

Nevýhody:

  • kolísavá rychlost připojení

 

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.