792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Online zábava má milion podob. Jaké nejčastější kratochvíle si lidé užívají na internetu?

Online zábava má milion podob. Jaké nejčastější kratochvíle si lidé užívají na internetu?

Publikováno: 15. 8. 2023373 slovČtení na 1.9 min.

Jednou z největších výhod, kterou nám online zábava dokázala přinést oproti jakémukoliv jinému zdroji zábavy, je především její neuvěřitelná všestrannost. Není dnes totiž problém užívat si desítky různých typů zábavy.

Přitom je ale jenom na nás, která online zábava nás bude v daný moment bavit. V rámci dnešního článku se přitom podíváme na to, jaké nejčastější typy zábavy v rámci připojení k internetu lidé využívají.

Streamovací platformy na vzestupu

Už dlouhou dobu patři mezi tu vůbec nejoblíbenější zábavu různé streamovací platformy. Z velké části je online zábava tvořena tvůrci obsahu, kteří na portálech jako Twitch tvoří živou zábavu. Přitom ale streamovací platformy zahrnují i seriálové produkce.

Typicky přes aplikace, které šetří mobilní internet i zlepšují dostupnost, můžeme využívat například takový produkcí jako jsou HBO, Netflix nebo Amazon. Všechny jsou přitom zajímavou eventualitou živé zábavy.

Multiplayer počítačové hry

Hraní her je už dlouhou dobu na žebříčku nejpopulárnějších aktivit. Přitom celá řada her nabízí i online mód, nebo je dokonce multiplayer jejich stěžejní účel. Jedinou nevýhodou je, že moderní hry s realistickou grafikou mají už vysoké nároky. Pokud tak nemáte opravdu kvalitní připojení k internetu a k tomu schopnou počítačovou sestavu, tak se může online zábava proměnit i v muka.

Online zábava a sociální sítě

Na prvním místě ale není ani sledování multimédií, ani počítačové hry. Nejčastěji jako kratochvíle u připojení k internetu lidé sahají po sociálních sítích. Moderní sociální sítě jsou ultimátní online zábava hlavně proto, že nabízejí ohromné množství personalizovaného obsahu. Pokud to spojíme s tím, že u toho můžeme daný obsah sdílet, komentovat a jinak ocenit, tak jsou sociální sítě opravdu silnou zbraní.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.