792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Mezinárodní Wi-Fi roaming na nádražích

Mezinárodní Wi-Fi roaming na nádražích

Publikováno: 25. 6. 2019278 slovČtení na 1.4 min.

Slyšeli jste již někdy o pojmu známém jako Wi-Fi roaming? Pokud ne, pak byste si určitě neměli nechat ujít dnešní článek, ve kterém se dozvíte, co to ten Wi-Fi roaming vlastně je a jak funguje v praxi.

Co je Wi-Fi roaming?

Wi-Fi roaming je služba, která je známá po celém světě. Vysvětlíme vám to pěkně postupně.

ČD-Telematika, což je dceřiná společnost holdingu Český drah, poskytuje bezplatné připojení k Wi.Fi na největších železničních stanicích v České republice. To cestující vítají s nadšením, protože se mohou při čekání na spojení zdarma připojit k internetu a nemusí tak využívat svá mobilní data.

Tato veřejná Wi-Fi připojení se nyní integrují do partnerské španělské společnosti FON. Ta je známá tím, že po celém světě poskytuje více jak 21 milionů hotspotů. Ačkoli FON pro české zákazníky nenabízí své služby přímo, spolupracuje alespoň s operátory KPN, Vodafonem a AT&T.

Jak to funguje v praxi?

Nyní se dostáváme k středobodu dnešního článku, tedy k tomu, jak vlastně funguje ten Wi-Fi roaming. V praxi to funguje tak, že když se uživatelé výše zmíněných operátorů ocitnou v blízkosti partnerských hotspotů, jejich mobilní telefony se automaticky připojí k danému přístupovému bodu. Nadále ale platí, že si v seznamu hotspotů musí vybrat wifi připojení od ČD-Telematiky.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.