792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Nejste si jisti rychlostí svého internetu? Speed meter snadno změří jeho rychlost

Nejste si jisti rychlostí svého internetu? Speed meter snadno změří jeho rychlost

Publikováno: 22. 12. 2020371 slovČtení na 1.9 min.

Často se nám může zdát, že nám internetové připojení kolísá, nebo zdaleka neplní slíbenou rychlost. Na všechny tyhle momenty je nám k dispozici speed meter, který nám dává možnost přeměřit hodnoty připojení kdykoliv a odkudkoliv. Jedná se o jednoduchý online nástroj, který slouží nejen pro samotné měření, ale také k bilancování výsledků mezi jednotlivými poskytovateli či geografickým zaměřením.

Speed meter tak v mnoha ohledech zásadně překračuje možnosti běžných rychlostních testů. Speed meter je zároveň velice jednoduchý na obsluhu a výsledky svého připojení si tak může kdykoliv překontrolovat jakýkoliv uživatel se základními zkušenostmi.

Jak speed meter vypadá a funguje?

Speed meter nemá jeden jediný design a můžeme ho často najít nejen v tabulkovém zobrazení s jedním tlačítkem, ale také jako spoustu různých grafických zpracování, mezi které patří i typický tachometr.

Po kliknutí na měření speed meter začne s postupným přeměřováním základních dvou hodnot našeho připojení. Download je prvek, který ve 100 % ovlivňuje rychlost načítání prohlížených stránek nebo médií.  Jedná se o hodnotu, která značí rychlost stahování dat z internetu směrem do našeho zařízení. Speedmeter pak měří i hodnotu Upload, která se orientuje přesně opačným směrem. Upload znamená, jak rychle dokážeme data ze zařízení odesílat na internet. Typicky se užívají například při streamech, videokonferencích a podobně.

Přesnost testů nemusí být vždy perfektní

Testy mohou být často i výrazně odlišné. To je přirozené a pokud tak chcete sledovat dlouhodobý trend vašeho připojení, tak je ideální testovat rychlost ve stejnou denní dobu. V exponované časy mohou být mnohem více zatížené jak testovací servery, tak i vaše lokální síť. Mnohdy mohou speedmeter v ohledu přesnosti ovlivnit i ta měření, která jsou realizovaná přes bezdrátové technologie.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.