792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Nevíte, jaká rychlost internetu je dostačující přesně pro vás? Poradíme vám!

Nevíte, jaká rychlost internetu je dostačující přesně pro vás? Poradíme vám!

Publikováno: 1. 4. 2021366 slovČtení na 1.8 min.

Rychlost internetu je širokým pojmem, protože dnes na trhu s telekomunikačními službami najdeme celou řadu poskytovatelů, kteří nám nabízejí různou rychlost internetu. Většinou se jedná o dost podobné tarify, které jsou uzpůsobeny tomu, aby se v nich odrážely požadavky konkrétní skupiny klientů.

Jaká rychlost internetu může být pro vás ideální? O tom se právě pokusíme bavit dneska v rámci porovnání, jaké nejzákladnější požadavky daná rychlost internetového připojení dokáže splnit. A jestli vám pak na ně rychlost připojení k internetu bude stačit.

Patříte mezi nejběžnější uživatele? Pak vám postačí i 20Mbps

Jedná se o víceméně jednu z nejmenších sazeb internetového připojení, protože rychlost internetového připjení na dvaceti megabitech není nijak oslnivá. Rozhodně ale postačí všem zcela základním uživatelům jako mohou být senioři, nebo lidí chtějící jen prohlížet sociální sítě. V této rychlosti už ale mohou být i lehké problémy s přehráváním živých přenosů a internet nemusí stačit ani na sledování multimédií ve vysokém rozlišení.

100Mbit je nejčastější rychlost internetu

Rychlost připojení k internetu na sto megabitovém připojení je nejčastěji používanou variantou napříč celou republikou. Jedná se totiž o zlatou střední cestu mezi rychlostí připojení a zároveň i nízkou cenou za poskytnuté služby. Bohatě stačí na veškeré prohlížení internetových stránek i multimédií v nejvyšším rozlišení.

Jste profesionální hráči? Pak vám stovka nestačí!

Pokud jste ale profesionální hráči, tak očekáváte co nejnižší odezvu vašeho internetového připojení. A to vám už rychlost internetu do sta megabitů nedokáže nabídnout. Respektive dokáže pro hobby hraní, ale pokud chcete být konkurenceschopným hráčem, tak je nejčastější rychlost připojení stabilizovaná od 350 megabitů výše.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.