792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Pozor na spam, který se šíří Českem a vydírá uživatele

Pozor na spam, který se šíří Českem a vydírá uživatele

Publikováno: 12. 3. 2019269 slovČtení na 1.3 min.

Českem se opět šíří nebezpečný spam, který napadá emailové schránky a jejich uživatele vydírá hrozbou zveřejnění choulostivých záběrů. Pokud i vás tahle vyděračská zpráva v emailové poště překvapila, vůbec na ni nereagujte!

Spam, který vyžaduje peníze

Do mnoha emailových schránek již přistála zpráva, ve které útočník požaduje zaslání peněz pod pohrůžkou, že pokud uživatel žádné peníze nepošle, obratem zveřejní choulostivé záběry, na kterých se uživatel uspokojuje před svým počítačem či notebookem.

Není se čemu divit, že se takové výhrůžky mnoho lidí zalekne a raději na účet útočníka požadované peníze zašlou, nežli aby riskovali, že se světem internetu začnou šířit jejich intimní záběry.

Kontrola nad zařízením uživatele

Výhrůžný spam se na první pohled opravdu tváří důvěryhodně. Útočník v něm mimo jiné píše, že získal plnou kontrolu nad zařízením uživatele, čemuž nahrává skutečnost, že útočník spam zasílá z adresy, která se tváří jako adresa adresáta.

Podobný email se v České republice objevil i v loňském roce, kdy šlo o podvodný email RAT. Loni ale bylo daleko okatější, že se jedná o podvod, protože email byl psaný v jiném jazyce a útočník jej pouze vložil do překladače.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.