792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Proč mi speedmeter ukazuje pravidelně příliš odlišné hodnoty? Nejčastější důvody této chyby

Proč mi speedmeter ukazuje pravidelně příliš odlišné hodnoty? Nejčastější důvody této chyby

Publikováno: 18. 5. 2021381 slovČtení na 1.9 min.

Speedmeter je online nástroj k měření rychlosti připojení k internetu. Většinou je každý speedmeter postavený tak, že s vysokou pravděpodobností ukazuje přesně to, co je nutné a potřeba. Jenže ne každá speedmeter je například ideální pro geografickou polohu České republiky, nebo pro konkrétní druh připojení.

 V dnešním článku si řekneme jak je možné, že některý speedmeter ukazuje vysoce rozdílné hodnoty a jakým způsobem vybrat takový, který je pro měření rychlosti připojení ideální.

Ideálně volte speedmeter doporučený poskytovatelem

Začneme nejdříve nutností výběru správného nástroje k měření rychlosti připojení. Ne každý speedmeter totiž může konkrétně pro vás fungovat tak, jak by měl. Většina poskytovatelů připojení k internetu nabízí výběr nástrojů, které plní funkci správně. Nejde zde rozhodně o komerční trik, ale o to, že některé speed testy mohou mít v různých specifikacích velké rozdíly.

Jednou ze specifikací je pozice testovacího serveru

Speedmeter funguje na jednoduchém principu. Z vašeho počítače je pomocí internetové sítě odeslaný testovací packet, který se potom ze vzdáleného testovacího serveru vrací zpátky. Pochopitelně s délkou trasy se liší hodnoty připojení k internetu. Proto byste se měli snažit volit takové testy rychlosti, které mají co nejbližší testovací server. Většina z nich to ale neuvádí, což je důvod k důvěře vašemu poskytovateli připojení.

Snažte se o měření ve stejnou denní dobu

Dalším důvodem k odlišným hodnotám měření rychlosti připojení může být i aktuální stav vašeho připojení. Pokud totiž testujete připojení například v panelovém domě, tak máte s vysokou pravděpodobností sdílenou zásuvku pro ostatní domácnosti v domě. Na základě toho pak může být předělená rychlost rozdílná například mezi polednem, kdy jsou lidé v práci a ve škole nebo s víkendovým večerem.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.