792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Dotace 3 miliardy korun na WiFi internet

Dotace 3 miliardy korun na WiFi internet

Publikováno: 22. 3. 2018321 slovČtení na 1.6 min.

WiFi internet je v dnešní době naprostou samozřejmostí nejen u nás doma, ale i v restauracích, kavárnách, v nemocnicích, na úřadech nebo ve školách. Dokonce se sítě WiFi objevují i na veřejných prostranstvích, jako třeba na náměstí nebo autobusových zastávkách. I přesto, že je WiFi internet tak rozšířený a v České republice jsou miliony sítí WiFi, jsou místa, kde bezdrátové připojení k internetu i nadále chybí.

Dotace na WiFi internet pro obce

Jsou to především vesnice a obce, kde mají s dostupností bezdrátového internetu problém. Zatímco ve městech není s WiFi skoro žádný problém, i když se samozřejmě najdou výjimky, na menších vesnicích nemají obyvatelé možnost volného Wifi připojení. To se ale teď může změnit!

Evropská komise si totiž dala za cíl, poskytnout bezplatný WiFi internet i do těch nejmenších obcí! Rozhodlo se tak již v září 2016 a v tomto roce se slova konečně mění na činy!

3 miliardy korun a hodnotné vouchery

Evropská Komise na projekt WiFi4EU vyčlenila úctyhodných 120 milionů eur, což jsou v přepočtu 3 miliardy korun. Tuhle částku pak rozdělí mezi 8000 zájemců, kteří se jako první přihlásí se svým zájmem o WiFi připojení v jejich obci nebo vesnici. Funguje to tak, že kdo dřív přijde, ten dřív mele.

Přihlášené obce budou procházet výběrovým řízením. Pokud jím projdou, získá každá z nich voucher v hodnotě 380 000 Kč na vybudování infrastruktury. Částka je dostačující na náklady spojené s výstavbou a pojí se k ní podmínka poskytovat WiFi internet zdarma minimálně po dobu tří let.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.