792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Proč patří ESET NOD32 mezi ty nejlepší antiviry na světě?

Proč patří ESET NOD32 mezi ty nejlepší antiviry na světě?

Publikováno: 22. 2. 2022360 slovČtení na 1.8 min.

Mezi nejlepší antiviry na světě se řadí celá řada různých společností. Můžeme zde najít společnosti jako ESET, AVG, Norton nebo Avast. Všechny tyto společnosti se standardně zařazují mezi nejlepší antiviry především proto, že jsou tím nejlepším pro ochranu při každodenním připojení k internetu. I mezi nimi ale mohou v noha případech panovat poměrně velké rozdíly.

Ačkoliv to na oko vypadá, že mezi nejlepší antiviry na světě nelze najít velké rozdíly, tak je naprostý opak pravdou. Zcela naopak jsou totiž všechny antiviry, a je jedno zdali nejlepší antiviry nebo nejhorší antiviry na světě, hodně individuální. Jedním z těch nejkomplexnějších druhů software pro bezpečné připojení k internetu je přitom NOD32.

Nabídka volné i placené verze k užívání

Stejně jako většina konkurenčních programů, vám i software od ESET nabízí rovnou dvě varianty. A to jak free verzi určenou pro používání bez licence, kde stačí jenom registrace, až po používání profesionální verze. Otázkou zůstává, jestli je volně dostupná verze ta nejlepší pro většinu veřejnosti. Jednoduše se dá říct, že víceméně je. Je totiž jen malá šance, že zrovna na vás bude mířený cílený útok, pokud nejste důležitou osobností nebo nedisponujete většími financemi a majetkem. jakékoliv strojní útoky, běžné během připojení k internetu, přitom dokáže NOD32 ochránit bez obtíží.

Nejlepší databanka škodlivých kódů

Tím důvodem, proč je NOD32 to nejlepší pro bezpečné připojení k internetu, je především jeho gigantická databanka, kterou má k dispozici. Každý antivirus má jako svoji největší zbraň velkou a pravidelně aktualizovanou databázi, ve které se schraňuje seznam škodlivých kódů. S těmi pak inteligentně porovnává ty kódy, které kontroluje. To znamená, že větší banka automaticky znamená i větší úroveň ochrany.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.