792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Seznamte se podrobněji s technologií ADSL, která nám dodává internet už desítky let

Seznamte se podrobněji s technologií ADSL, která nám dodává internet už desítky let

Publikováno: 4. 5. 2021360 slovČtení na 1.8 min.

Technologie ADSL je moderní druh internetového připojení, který je sice již překonaný v mnoha ohledech modernějšími typy připojení, ale i tak zůstává stále vysoce užívanou. ADSL rychlost totiž patří mezi nelineární druhy připojení k internetu, což znamená že je ADSL rychlost odlišná pro stahování a pro nahrávání dat. Dokonce i celková ADSL rychlost je už překonaná modernějšími protějšky jako nástupce VDSL, nebo optické připojení.

I přes limitace, které ADSL rychlost stanovuje pro tento druh připojení k internetu, je stále ADSL je velice často používaným připojením díky svému ohromnému pokrytí a pochopitelně také kvůli vysoké stabilitě.

Jaké jsou základní výhody ADSL připojení?

Základní výhody jsme si již před pár větami nastínili a budeme se jim rozhodně věnovat. ADSL je druh připojení k internetu, který patří mezi ty vůbec nejstabilnější. Funguje velice dobře i při vyšším počtu připojených zařízení a je naprosto nezávislý na okolních podmínkách jako počasí, což například nemohou tvrdit bezdrátové typy připojení. Stabilita je tak dodnes jednou z největších domén jinak už pomalu ustupujícího ADSL připojení.

Další výhodou, která je stejně důležitá jako samotná stabilita je celkové pokrytí. Jakmile bychom se podívali na pokrytí sítí ADSL, tak zjistíme že téměř jakékoliv místo v České republice včetně těžce přístupných je touto sítí pokryto. Což například optické připojení rozhodně tvrdit nemůže.

ADSL rychlost je jedinou limitací

Jenže je tady stále ADSL rychlost, což je dost podstatná limitace. V ohledu stahování dat je internetové připojení metodou ADSL stále velice kvalitní a konkurenceschopné. Jenže ADSL rychlost v ohledu nahrávání dat už je horší, protože je rychlost nahrávání výrazně menší, než je tomu u stahování dat.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.