792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Trápí vás rychlost připojení? Možná máte jen špatné nestavení!

Trápí vás rychlost připojení? Možná máte jen špatné nestavení!

Publikováno: 24. 5. 2022408 slovČtení na 2 min.

Občas se nám může stát, že rychlost připojení prudce bude klesat oproti tomu, co jinak máme slíbeno. Nemusí to ale být nutně chyba poskytovatele připojení, protože už samotná rychlost internetového připojení závisí na mnohem více faktorech, než je pouze distribuční síť.

Konkrétně můžeme například rychlost připojení ovlivnit nastavením domácí sítě, které může být občas nedostačující. Nebo dokonce výměnou technického zázemí. Jaké nejčastější problémy mohou ovlivnit rychlost internetového připojení v domácnostech, to zjistíte na následujících řádcích.

Bezdrátové připojení k internetu

Zatím co pevné připojení k internetu přes kabel bude mít vždy maximální potenciál, tak se musíte smířit s tím, že na kabelu bude zcela naopak takové připojení velice problematické. A to už jenom kvůli tomu, že bezdrátová technologie dokáže na celkem malém prostoru ztrácet stabilitu. Dvojnásob, pokud je vysílač vzdálený několik stěn. U bezdrátové technologie zkrátka musíme počítat i s tím, že ztráty patří na denní program.

Nemáte příliš starý router nebo modem?

Velice často se stává, že lidé objednávají vyšší rychlost internetového připojení, ale nemění u toho technické zázemí. Pochopitelně to nemusí být vždy problém, ale pokud například máte doma modem starý sedm let a připojení se z deseti megabitů zvýšilo na připojení k internetu o půl gigabitu, tak může být problém jednoduše tady. Technologické limity modemů a routerů jsou pevně dané, takže je jednou za roky potřeba je obměnit, pokud zvyšujete rychlost připojení.

Pravidelně restartujte váš modem

Organizovat připojení k internetu pro domácnost není žádná legrace. Ačkoliv je na to modem určený a dokáže rychlost připojení předávat až s neuvěřitelnou vervou, tak se může jednoduše zahltit. Vyrovnávací paměti zkrátka mají svoje limity. Pokud tak chcete mít jistotu, že se tak nebude dít, tak jednou za pár dní modem úplně vypojte a nechte jej odpočívat bez přísunu energie pár minut.

 

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.