792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Víte, kteří operátoři vám nabídnou 5G síť se všemi výhodami?

Víte, kteří operátoři vám nabídnou 5G síť se všemi výhodami?

Publikováno: 8. 7. 2021375 slovČtení na 1.9 min.

5G síť je aktuálně nejmodernějším standardem mobilního připojení k internetu, které existuje. Oproti svému předchůdci je mnohem rychlejší a obsahuje celou řadu nových vlastností. Ačkoliv ve spoustě zemí evropské unie i ve světě je síť 5G již aktuální dlouhou dobu, u nás je poměrně mladá.

Čekalo se totiž dlouho na příchod čtvrtého velkého operátora na trh. Ten byl potřeba pro uskutečnění aukce potřebných frekvencí pro síť 5G. Mladým operátorem, který dokázal nakonec aukci a síť 5G odstartovat naplno je Nordic Telecom.

Co vůbec 5G síť svým klientům nabízí?

V čem všem je vůbec síť s označením 5G tak moc kvalitní a v čem zlepšuje mobilní internet? Zásadní změnou je tady stejně jako u předchozích technologií přenosová rychlost. Ta bude schopna dosahovat i sta megabitů na libovolném zařízení s možností přijímat 5G síť.

To staví mobilní data rychlostí a kvalitou na úroveň kvalitního pevného připojení k internetu pro domácnosti. Vedle rychlosti připojení a odezvy je ale 5G mnohem schopnější i z ohledu dálkového ovládání, pro které má vlastní vysílací pásmo. Díky tomu 5G síť napomáhá i evoluci chytrých domácností, které jsou současným trendem.

U kterých operátorů 5G síť můžeme vyhledávat?

Víceméně všichni čtyři základní operátoři nabízejí 5G síť se všemi jejími výhodami. Modrý operátor O2 začal nabízet mobilní internet o rychlosti 5G mnohem dříve, protože po Česku provozoval testovací spoty. Další operátoři se postupně přidávali a pochopitelně nejmladší operátor Nordic Telecom si z 5G internetu udělal hlavní oblast poskytování služeb.

U všech standardních operátorů tak můžete počítat s nejrychlejším možným internetem. Ten vám ještě nějakou dobu nebudou schopni nabídnout operátoři virtuální, jako je například Tesco mobile nebo Lama mobile.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.