792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Vodafone řešil hodinový výpadek svých služeb

Vodafone řešil hodinový výpadek svých služeb

Publikováno: 16. 6. 2020322 slovČtení na 1.6 min.

Koncem května čelil červený operátor Vodafone stížnostem ze strany svých zákazníků. Ti se ozývali z toho důvodu, že jim přestaly fungovat některé služby. Šlo o obrovský výpadek jak hlasových služeb, tak i mobilních dat, televize a internetu, který trval několik hodin.

Zákazníci si začali stěžovat

První nespokojené telefonáty začali operátoři na zákaznické lince Vodafone zaznamenávat ve čtvrtek 28. května kolem druhé hodiny odpoledne. Nespokojení uživatelé se zajímali, proč jim přestaly fungovat některé služby a dožadovali se logicky nápravy nepříjemné situace.

Přestaly fungovat mobilní služby, zlobil pevný internet a zákazníci se nemohli dívat ani na televizi. Není se čemu divit, že se začali starat, co se děje a po operátorovi chtěli, aby problém co nejdříve napravil.

Vodafone řešil problémy po celé republice

Výpadek služeb, který trval několik hodin, se přitom týkal celé České republiky. Naštvaní uživatelé se hlásili ze všech koutů naší země. Problém se však netýkal úplně všech, proto zatímco někteří zákazníci výpadek ani v nejmenším nezaznamenali, jiní museli čekat dlouhé hodiny, nežli se operátorovi podaří komplikace vyřešit.

Co bylo příčinou?

S největší pravděpodobností stál za výpadkem služeb výpadek elektřiny na klíčové části infrastruktury. Operátor se samozřejmě snažil dát vše co nejdříve do pořádku, zákazníkům však služby začaly fungovat až okolo půl šesté hodiny večer. Tehdy začal fungovat zejména internet a kabelová televize, po půl sedmé hodině už byly kompletně obnoveny všechny služby.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.