Pokud objednáváte internet na doma, tak máte často možnost vybírat z vícero možností. Nejen jednotliví poskytovatelé, ale také jednotlivé tarify používají odlišné nástroje, jak internet realizovat. Každý způsob, jak internet připojit, má pochopitelně svoje velké výhody a zároveň nevýhody a v některých momentech bohužel na výběr není.
Především v menších městech a odlehlých vesničkách se internet na doma rozvádí pomocí bezdrátových přijímačů do jednotlivých domů, což může mít poměrně velké výhody, ale také spoustu nevýhod.
Internet na doma pomocí bezdrátového přijímače
Jedná se o způsob, který se hojně používat především v předešlých letech. Mohlo se totiž jednoduše stát, že jste internetové připojení na doma chtěli v místě bez jakékoliv internetové sítě. Takzvaně nezasíťovaným místům pak zbývalo jen jedno jediné možné připojení. A to z okna nebo střechy domu nastavit přijímač, který fyzicky dohlédne na vysílač poskytovatele připojení.
I tato technologie, jak připojit internet, má poměrně velké mantinely. Jsou dány především vzdáleností vysílače od přijímače, přičemž se větší rozdíly promítnou na síle připojení, jindy pak mohou vadit jakékoliv předměty v cestě, a to včetně hustějšího stromoví. Největším problémem ale zůstávají hlavně povětrnostní podmínky a počasí.
Internet na doma kabelem je nejstabilnější možnost
Pokud máte připojení v domě nebo bytě vedené kabelem až do místnosti, tak je to ta nejjednodušší a nejstabilnější možnost. Takový internet na doma nejrychlejší především v moment, kdy je vedený pomocí optického vlákna. To už je standardní druh připojení ve velkých městech a užívá jej naprostá většina poskytovatelů internetového připojení. Hlavní předností je stabilita připojení, nevýhodou ale je, že se o připojení dělíte s ostatními na stejné síti.
Čtěte také
Přečtěte si i ostatní články z blogu.