792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Máte profil na LinkedInu?

Máte profil na LinkedInu?

Publikováno: 19. 9. 2019386 slovČtení na 1.9 min.

Mít profil na LinkedInu je v dnešní době samozřejmost především pro personalisty napříč všemi odvětvími. Nicméně popularita této profesní sociální sítě nezastavitelně roste i mezi širokou veřejností. A co vy? Již máte svůj profil na LinkedInu?

Co je vlastně LinkedIn?

Ačkoli by člověk řekl, že jen málokdo neví, co je LinkedIn, možná se jen přeci námi najdou tací, kteří o tomto slovíčku sice slyšeli, ale neví, co si pod ním vlastně představit. LinkedIn je profesní sociální síť sloužící nejen k hledání práce, ale i k oslovování obchodních partnerů nebo budování osobní značky.

Proč si založit profil na LinkedInu? Známe dobré důvody!

Na první pohled se zdá, že je tahle sociální síť pouze pro personalisty, ale není tomu tak. My pro vás máme pár dobrých důvodů, pro které stojí za to si založit profil na této populární síti.

Důvod první: budete se prezentovat

Jak již bylo řečeno o pár řádků výše: díky LinkedInu se můžete prezentovat, budovat svou osobní značku, dát o sobě vědět. Je jen na vás, jaký obsah zde budete sdílet a jak se ukážete v tom nejlepším světle. Vytvořte si kvalitní profil, který se stane vaší vizitkou.

Důvod druhý: získáte kontakty

Každý moc dobře ví, že v dnešní době potřebujete kontakty. Ideálně hodně kontaktů. A právě s tím vám LinkedIn může pomoci. Díky němu můžete získat úplně nové kontakty, se kterými pak skrze sociální síť zůstanete v kontaktu.

Důvod třetí: naučíte se něco nového

LinkedIn můžete využít i k tomu, abyste se dozvěděli něco nového, nebo abyste se něco nového naučili. Každý den zde přibude nespočet článků, osobních zkušeností nebo odkazů, které vás mohou inspirovat, motivovat nebo vám předat něco, co jste třeba vůbec nevěděli.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.