792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Data z Facebooku mohl vidět kdokoli!

Data z Facebooku mohl vidět kdokoli!

Publikováno: 24. 9. 2019241 slovČtení na 1.2 min.

A je to tu zase: data z Facebooku mohl díky absenci hesla vidět úplně kdokoli. Nedávno se totiž na internetu objevil server, na kterém bylo 419 milionů uživatelských dat z modré sociální sítě Facebook. 

Data z Facebooku opět unikla

Není to tak dávno, co se světem šířila kauza, že unikla data z Facebooku. Netrvalo to dlouho a stejný problém řešíme znovu. Celkem 419 uživatelských dat bylo opět volně přístupných prakticky komukoli, protože server nebyl chráněn žádným heslem.

Pokud jde o čísla, tak největší množství dat pocházelo z USA, celkem 144 milionů. Dalších 50 milionů se týkalo uživatelů z Vietnamu a 18 milionů z Velké Británie. Uniklá data z Facebooku obsahovala unikátní uživatelská ID, díky kterým šlo dohledat jméno, telefonní číslo, adresa nebo místo pobytu.

Facebook má jasno: uživatelům nic nehrozí!

Populární modrá sociální síť zaujala k této kauze jasný postoj: uživatelé nejsou ohroženi! Facebook se nechal slyšet, že šlo o starý datový soubor, který byl sice odstraněn, ale někdo se k němu ještě předtím dokázal dostat. I přesto se ale jedná už o několikátý útok za několik posledních měsíců, což Facebooku rozhodně nepřidává na důvěryhodnosti.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.