792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Bezplatné anonymní surfování na Androidu

Bezplatné anonymní surfování na Androidu

Publikováno: 16. 4. 2019257 slovČtení na 1.3 min.

Anonymní surfování umožní uživatelům nová aktualizace týkající se mobilního prohlížeče Opera. Nově tak budou moci využívat šifrovaného připojení k internetu na svých mobilních telefonech a to naprosto zadarmo.

Anonymní surfování díky VPN klientovi

Nová aktualizace mobilního prohlížeče Opera s sebou nově přinese i zabudovaný VPN klient. Díky tomu získají uživatelé možnost vytvořit si připojení k VPN serveru a poté se na zvolenou webovou stránkou připojit šifrovaně. Konkrétně půjde o šifrování za pomoci 256bitové šifry, díky kterému bude anonymní používání internetu daleko bezpečnější.

Kdy je rozumné využít anonymní surfování?

Anonymní surfování, které bude zašifrované, se uživatelům vyplatí především tehdy, pokud se budou připojovat na veřejných Wi-Fi sítích. V dnešní době je zvykem připojovat se k bezplatné Wi-Fi například v kavárnách, na nádraží, v hotelech nebo na letištích. Bezplatné VPN tak zabrání zneužití uživatelských informací.

Uživatelé si budou moci vybrat server

Nová verze Opera 51 pro Android dává uživatelům možnost vybrat si ze serverů nacházejících se v Evropě Asii nebo v Americe. Součástí nové verze také bude automatický výběr lokality. VPN bude fungovat pouze v režimu anonymního surfování, standardně bude tato služba vypnutá.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.