792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Co všechno způsobil výpadek na sociálních sítích?

Co všechno způsobil výpadek na sociálních sítích?

Publikováno: 25. 4. 2019308 slovČtení na 1.5 min.

14.března tohoto roku zaznamenali uživatelé na sociálních sítích zatím historicky nejrozsáhlejší výpadek, který trval několik hodin a znemožnil tak pohodlné využívání několika lidmi tolik oblíbených aplikací.

Jaké aplikace výpadek zasáhl?

Výpadek na sociálních sítích postihl prakticky všechny aplikace, které spadají pod Zuckerbergerovo impérium. Do této skupiny tak patří nejen Facebook, Instagram WhatsApp nebo Messenger.

Jak se výpadek projevil na sociálních sítích?

Několik milionů uživatelů těchto oblíbených sociálních sítí potrápily různorodé problémy. Zatímco někteří uživatelé se do aplikací vůbec nemohli přihlásit, jiní naopak nemohli komentovat příspěvky na Facebooku a další zase nemohli chatovat skrze WhatsApp. Několikahodinový rozsáhlý výpadek tak mimo jiné poukázal na problémy způsobené skutečností, že všechny tyto aplikace spadají prakticky pod jednoho provozovatele.

Uživatelé využívali konkurenční služby

Závislost na sociálních sítích není v dnešní době žádným překvapujícím jevem, proto určitě ani vás nepřekvapí skutečnost, že se uživatelé raději spolehli na konkurenční služby – komunikovali tak skrze Twitter. Komunikační služba Telegram výpadek sociálních sítí uvítala, protože se následně nechala slyšet, že díky rozsáhlému výpadku získala celkem 3 miliony nových uživatelů.

Proč k výpadku došlo?

To je otázka, na kterou se během dne ptal snad úplně každý, kdo měl s některou z aplikací nějaký problém. Za několikahodinovým výpadkem byla technická chyba.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.