792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Výpadek internetu – zažádejte o slevu!

Výpadek internetu – zažádejte o slevu!

Publikováno: 30. 7. 2019300 slovČtení na 1.5 min.

Výpadek internetu není nic příjemného, co si budeme povídat. Zvláště pak v případě, kdy na internetu surfujete, využíváte ho k práci nebo díky němu sledujete televizi IPTV. Většina zákazníků by se shodla na tom, že výpadek internetu dokáže pěkně otrávit. Jen málokdo ale ví, že v takovém případě mohou u svého poskytovatele nárokovat slevu.

Řešíte výpadek internetu? Nárokujte slevu!

Výpadek internetu může způsobit dvojí scénář: buď se k internetu nepřipojíte vůbec, prostě ani ťuk, nebo se k němu sice připojíte, ale internet bude fungovat jen velmi omezeně, prostě bída. V každém případě ale můžete u svého poskytovatele nárokovat slevu z celkové částky, kterou za internet měsíčně platíte.

Pozor ale na jednu podmínku: výpadek internetu musí být způsobem provozní nebo technickou závadou na straně poskytovatele.

Jak postupovat?

V první řadě je potřeba poskytovateli nahlásit, že je něco špatně. On je povinen začít situaci neprodleně řešit a závadu co nejdříve odstranit. Výpadek můžete nahlásit nejpozději do dvou měsíců, po uplynutí této doby se váš poskytovatel stížností vůbec nemusí zabývat a může ji tzv. smést ze stolu, s tím pak už nic neuděláte.

Pozor na to, že ve stížnosti musíte uvést, že žádáte o slevu z částky, je to potřeba nárokovat hned, nikoli si vzpomenout až po nějaké době „aaa hele, já jsem ještě chtěl/a slevu!“. Chápeme se?

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.