792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Stále více lidí využívá pro připojení k internetu chytré mobilní telefony

Stále více lidí využívá pro připojení k internetu chytré mobilní telefony

Publikováno: 30. 6. 2020304 slovČtení na 1.5 min.

Pro připojení k internetu stále více lidí využívá chytrých mobilních telefonů, neboli smartphonů, jejichž popularita v posledních letech raketově stoupá. Podle nejnovějšího průzkumu dává stále více Čechů v rámci připojení k internetu přednost právě svému smartphonu před notebookem, stolním počítačem nebo tabletem.

Připojení k internetu je dnešní standard

Připojení k internetu v současné době vyžaduje drtivá většina obyvatel. Zájemců o internet v mobilu neustále přibývá, což značí, že chceme být online prakticky kdykoli a kdekoli.

Průzkum provedený společností Seznam.cz a Eset jasně poukázal na to, že stále více lidí využívá pr připojení chytrý mobilní telefon. Pokud bychom se na tuhle skutečnost podívali v číslech, zjistili bychom, že prostřednictvím smartphonu surfuje na internetu 82 % Čechů. A to rozhodně není málo!

Stolní počítače a notebooky zažívají úpadek

Dříve bylo možné surfovat v síti internetu jen ze stolního počítače. Tyhle doby jsou ale dávno za námi, ačkoli samozřejmě počítače pro práci na internetu využíváme stále, ať už v práci, nebo u sebe doma. Poté přišly na řadu notebooky, které nám dávaly mnohem větší svobodu, protože jsme si je mohli brát všude s sebou. Nesmíme zapomenout na netbooky, což jsou menší bráškové notebooků.

V dnešní době to ale vypadá, že popularita těchto zařízení upadá a jak notebooky, tak počítače jsou postupně nahrazovány chytrými mobilními telefony, o které je stále větší zájem.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.