792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Jak si ověřit rychlost připojení k internetu?

Jak si ověřit rychlost připojení k internetu?

Publikováno: 3. 5. 2018299 slovČtení na 1.5 min.

Zatímco vám poskytovatel internetu nasliboval hory doly a ujišťoval vás o tom, že rychlost připojení k internetu je na vaší adrese vynikající, realita je bohužel někde úplně jinde. Internet se seká, nejede tak rychle, jak by měl, stahování i malého souboru zabere spoustu času a vám dochází nervy. Zajímá vás, jak si můžete ověřit rychlost připojení k internetu? V tom případě na nic nečekejte a čtěte dál!

Může se rychlost připojení lišit?

Samozřejmě. Během dne mohou nastat různé výkyvy a pravda je taková, že za některé změny připojení nemůže ani tak poskytovatel internetu, jako spíše počasí nebo jiné faktory. Proto ještě před tím, než naštvaně nažhavíte telefon a operátorovi dané společnosti to dáte pěkně od plic sežrat, se ujistěte, zda se nejedná pouze o dočasný problém, který se brzy vyřeší sám.

A pokud ne, začněte jednat!

Jak si ověříte rychlost připojení?

Dobře, tak dejme tomu, že problémy s připojením přetrvávají a je jasné, že za ně nemůže počasí. V tom případě je na místě zkontrolovat, jak rychle u vás doma internet běží a zda skutečně dosahuje takové rychlosti, kterou vám poskytovatel deklaroval.

Jak na to? Jednoduše! Stačí si najít například stránku speedtest.net  a spustit kontrolu rychlosti. Doporučujeme vyzkoušet několikrát během dne, v rozdílných hodinách. Díky tomu získáte přehled o rychlosti internetu downloadu i uploadu.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.