792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Jaká jsou pravidla pro volání v zahraničí a na co si dát pozor

Jaká jsou pravidla pro volání v zahraničí a na co si dát pozor

Publikováno: 21. 3. 2023369 slovČtení na 1.8 min.

Volání v zahraničí a volání v domovské zemi rozhodně není to stejné. Alespoň ne z pohledu operátora a toho, jaké ceny vám může potencionálně za svoje služby účtovat. V zahraničí se totiž poměrně dost výrazně podle toho, v jaké lokalitě jsme, mohou měnit ceny.

Dnes se podíváme na to, kde můžete zjistit jaká pravidla platí pro konkrétní místa a také na to, jak si dát pozor na to, aby vás příští vyúčtování opravdu nepříjemně nepřekvapilo.

Kde je volání v zahraničí drahé?

Pokud se pohybujeme po Evropské unii, tak máme volání obyvatelé jedné z členských zemí víceméně za stejné peníze, jako v domácí síti. Nemusíme tak mít žádné obavy nejen co se týče volání v zahraničí, ale také mobilní internet a další služby se drží ve stále stejném tarifu. Mimo Evropskou unii, což znamená dokonce také ve Švýcarsku, už se pohybujeme v roamingu.

Roaming není pochopitelně stejný pro všechny oblasti. většinou poskytovatelé nabídnou přehledné informace o tom, jaké jsou ceny v dané zemi, nebo je dokonce obdržíme v rámci SMS při přechodu z poskytovatele k poskytovateli. Od volání až po internet je ale všechno rozhodně v jiné cenové sféře.

Možnost zablokovat roaming

Pokud chcete mít jistotu, že vás nepřekvapí automatické připojení k síti a okamžité čerpání služeb, tak je ideální možností zablokování roamingu. To znamená, že v moment, kdy přejdete do roamingové oblasti zůstane telefon k dispozici jenom pro nouzové volání, ale klasické služby přestanou fungovat.

Toto nastavení platí jak pro volání v zahraničí, tak i pro mobilní internet a všechny jeho služby. Nastavit přitom můžete funkci na více místech. Běžně je možné zablokovat roaming v administrační aplikaci u poskytovatele. Stejně tak ale některé operační systémy na mobilních zařízeních obsahují možnost roaming zakázat.

 

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.