792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Jaké smartphony u Čechů nejvíce bodují?

Jaké smartphony u Čechů nejvíce bodují?

Publikováno: 24. 10. 2019328 slovČtení na 1.6 min.

Smartphony patří do dnešního světa, o tom nemusí být sporu. Má je drtivá většina lidí, protože toho hodně umí, hodně nám toho nabízí a umožňují nám být online prakticky kdykoli a kdekoli, což je dneska pro většinu z nás samozřejmost. Jaké značky u Čechů nejvíce bodují?

Jaké smartphony si vedou nejlépe?

Poradenská společnost Cyrrus Advisory provedla analýzu uživatelských recenzí na internetu a přišla se závěrem, které smartphony si u uživatelů vedou nejlépe. Zajímá vás, jaké značky se umístily na pomyslné špičce ledovce?

Na samotném vrcholu se z dlouhodobého hlediska drží dvě značky: Samsung a Apple. Jen málokdo by tyhle značky mobilních telefonů neznal, málokoho tedy překvapí, že si mezi jinými značkami vedou ze všech nejlépe a mají důvěru většiny lidí.

Popularita Apple stále roste

Ačkoli chytré mobilní telefony pyšnící se značkou Apple ani zdaleka nepatří k nejlevnějším a za některé kousky si připlatíte i několik desítek tisíc, jejich popularita stále mírně roste. To poukazuje na kvalitu těchto smartphonů a silné jméno, za které jsou uživatelé ochotni si připlatit mnohdy i velké částky v porovnání s jinými značkami.

Jaké  parametry uživatele zajímají nejvíce?

Mobilní telefon vybíráme podle vzhledu, důležitější jsou však jeho parametry. Poradenská společnost Cyrrus Advisory dokázala ve své analýze odhalit i to, jaké parametry uživatelé preferují ze všech nejvíce.

Z analýzy vyplynulo, že je pro nás důležitý celkový dojem, pozornost věnujeme kvalitě fotoaparátu a zajímá nás i výdrž baterie nebo cena.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.