792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Zajistěte svoji bezpečnost na internetu: porovnání základních prohlížečů

Zajistěte svoji bezpečnost na internetu: porovnání základních prohlížečů

Publikováno: 18. 2. 2021391 slovČtení na 2 min.

Pro svoji vlastní bezpečnost na internetu můžete udělat opravdu hodně tím, že budete během neškodného procházení internetových stránek dodržovat některé zásady. Stejně tak je pro bezpečnost na internetu velice důležitá volba důvěryhodného prohlížeče, který dokáže vaše připojení k internetu ještě lépe zabezpečit.

V dnešním článku si krátce představíme několik málo zásad pro bezpečnost na internetu, které dozajista všichni dobře známe, ale zároveň i velice často porušujeme. A jaké populární prohlížeče jsou aktuálně nejbezpečnější.

Nejmasivněji používaným je Google Chrome

Před sebou máme tři nejpoužívanější prohlížeče pro připojení k internetu a prohlížení webových stránek. Začneme od toho nejoblíbenějšího v podobě prohlížeče Chrome. Google Chrome je nejmasivnější používaným prohlížečem a díky tomu je potencionálně i nejhorším pro bezpečnost na internetu. Velké publikum přitahuje velkou snahu při tvorbě škodlivého software, ale je nutno říci, že Google díky aktualizacím drží Chrome stále poměrně bezpečný.

Mozilla Firefox jako vrchol bezpečnosti

Oproti tomu Mozilla Firefox nemá až takový počet aktivních uživatelů a platí zde pravidlo už dlouhodobé bezpečnostní špičky. Mozilla je vážně prohlížeč, který svojí konstrukcí i funkcemi myslí především na bezpečnost svých uživatelů, a proto není tak hojně používaný, ale nejbezpečnější. Na mnohé stránky vás dokonce ani nepustí. Zatím co Chrome vám ukáže stránku s varováním před návštěvou, tak Mozilla má přímo svůj vlastní blacklist.

Vizuálně dokonalá Opera ztrácí na ostatních frontách

Poslední prostředek pro prohlížení internetu v podobě Opery je potom černou ovcí tohoto porovnání. Je méně používaný, ale vyniká výbornými možnostmi úpravy vzhledu celého prohlížeče. Nepříjemností ale rozhodně je, že má mnohá rozšíření, která nejsou pro bezpečnost na internetu zrovna ideální.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.