792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Víte, jaké výhody a nevýhody bezdrátový internet na doma má? Všechny vám dnes povíme!

Víte, jaké výhody a nevýhody bezdrátový internet na doma má? Všechny vám dnes povíme!

Publikováno: 1. 6. 2021371 slovČtení na 1.9 min.

Bezdrátový internet na doma je jednou z méně používaných, ale stále častých technologií jak zařídit připojení k internetu pro vaši domácnost. Bezdrátový interneta totiž má některé limity a nevýhody, které jej staví do nevýhodné pozice oproti klasickému kabelovému připojení. Zároveň ale bezdrátový internet  pro spoustu lidí představuje šanci internetového plnohodnotného připojení na místě, kde není zavedená veřejná síť.

Dnes si povíme jaké základní výhody a nevýhody bezdrátový internet na doma má a podle nich sami rozhodnete, jak moc se do něj ve vašem případě vyplatí investovat.

Bezdrátový internet na doma bojuje především se stabilitou a rychlostí

To jsou rozhodně dvě velice důležité vlastnosti, dokonce ty nejdůležitější, které od domácího připojení k internetu můžete očekávat. Limity jsou v tomhle případě naprosto pevně dané. Bezdrátová technologie ani v dnešní velice moderní době není schopna vysílat na stejné rychlosti jako to dokáží konkurenční sítě pevného připojení. Rozhodně se nemůže ani zdaleka blížit nedokonalejším druhům připojení jako je kupříkladu optický kabel.

Vedle toho je nevýhoda také v tom, že bezdrátový internet na doma může ovlivňovat nepříznivé počasí a další vlivy ve smyslu stability a rychlosti. Což je jedním ze základních problémů.

Plně nezávislé a samostatné připojení

Jakmile ale máte fyzický dohled na vysílač, tak získáváme připojení k internetu, které je na rozdíl od spousty dalších typů připojení nezávislé na zbytku domu nebo okolí. Váš přijímač zůstává jen váš a proto například nebudete nikdy řešit nepříjemnosti jako jsou prudké poklesy a stoupání rychlosti na základě aktuálně připojených lidí ve vašem okolí. Stejně tak můžete počítat s tím, že vám bezdrátový internet na doma bude k dispozici ve spoustě případů, kdy pozemní síť není dostupná.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.