792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Mapy.cz vyzvaly uživatele, aby společně bojovali proti koronaviru

Mapy.cz vyzvaly uživatele, aby společně bojovali proti koronaviru

Publikováno: 16. 4. 2020305 slovČtení na 1.5 min.

Mapy.cz se rozhodly, že nebudou jen tak nečinně přihlížet tomu, co se u nás v poslední době děje. Proto se rozhodly, že vyzvou své uživatele, aby se společně vydali do boje proti koronaviru, který stále ještě trápí většinu světa, včetně naší země.

Mapy.cz mají novou aktualizaci

V rámci tohoto projektu vyšla nová aktualizace, na které se podílel tým expertů z Mapy.cz, aktualizace je určena pro operační systémy Android i iOS. Cílem této aktualizace je, aby uživatelé dobrovolně sdíleli svou polohu a mohli se tak dozvědět, zdali se náhodou v jejich okolí nenachází někdo, kdo je nakažený koronavirem.

Data uživatelů jsou anonymní

Pokud si hlídáte svoje soukromí, nemusíte se obávat. Mapy.cz na tohle mysleli a veškerá data uživatelů, kteří se do tohoto zajímavého a jistě užitečného projektu zapojí, jsou naprosto anonymní. Není se tak čeho obávat, k vašim datům se nikdo další nedostane. Data sdílená v rámci tohoto projektu jsou rovněž oddělena od ostatních funkcí map.

Chcete se také zapojit?

Rozhodli jste se, že chcete být součástí? Tak to je super! Jestliže se chcete zapojit, není pro to potřeba dělat nic složitého. Stačí, když aplikaci mapy.cz udělíte souhlas se sdílením vaší polohy. A to je všechno, není potřeba dělat něco více. Seznam.cz se také zavázal k tomu, že jen co pandemie koronaviru skončí a situace se v České republice uklidní, veškerá data získaná v rámci tohoto projektu, definitivně smaže.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.