792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Které technologie zabezpečení telefonu bychom měli všichni používat?

Které technologie zabezpečení telefonu bychom měli všichni používat?

Publikováno: 26. 3. 2024361 slovČtení na 1.8 min.

I když spousta lidí mobilní telefon a jeho zabezpečení nebere až tak vážně, jako by jinak brala u svého počítače, tak by měla být otázka bezpečnosti u mobilního telefonu stejně důležitá. Důvodem je už jenom to, že v něm většinou máme to stejné, co jinak používáme kdekoliv jinde.

Pro mnohé lidi jsou ale cizí i ty nejjednodušší ochranné mechanismy. Dnes se podíváme na to, jaké zabezpečení telefonu je jednoduché, ale opravdu funguje.

Používejte jednoduchý zámek

První věcí, kterou musíte nutně udělat, je zabezpečit zamykání telefonu v moment, kdy by se dostal do rukou někomu jinému. Ochráníte tím svoje informace, mobilní data i mnohé další. Rozhodně je výhodou, že můžete vybírat z poměrně velkého množství možností.

Nejčastější současnou možností zámku je především uzamčení pomocí symbolů, které se kreslí tažením prstu. Jednoduše zapamatovatelné zabezpečení telefonu, které přitom nabízí takové množství, kombinací, které se jenom těžko trefuje. Další možností je potom mnohem tradičnější zabezpečení pomocí PINu.

Důležité zabezpečení aplikací

Pokud pracujete v mobilním telefonu s aplikacemi, ve kterých automaticky schraňujete citlivé údaje a zdroje, tak je potřeba aby zabezpečení telefonu počítalo také s nimi. Nejčastější a nejjednodušší variantou jsou takzvané biometrické údaje. Známe je například jako TouchID nebo FaceID. Nejde jenom o to, že chrání telefon jako celek, ale také konkrétní aplikace.

Zabezpečení mobilu pomocí PINu

PIN je rozhodně už zastaralou metodou zabezpečení, ale dokáže stále ochránit telefon i SIM kartu před zobrazením určitých dat. Hlavní výhodou je, že jde o zabezpečení mobilu, co může kompletně zablokovat přístup při třech a více špatných zadáních. To samo o sobě výrazně snižuje šance na ohrožení dat.

 

 

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.