792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Mějte přístup k internetu v notebooku odkudkoliv potřebujete

Mějte přístup k internetu v notebooku odkudkoliv potřebujete

Publikováno: 31. 3. 2022385 slovČtení na 1.9 min.

Určitě znáte příležitosti, kdy například jedete na chatu a rádi byste v notebooku či tabletu měli neustále k dispozici připojení k internetu. Datová SIM je jednou z možností, jak toho můžete jednoduše dosáhnout. Pro některé případy je datová SIM jednoduše použitelná díky speciálnímu slotu v zařízení. U tabletů je takový slot, kam datová SIMkarta pasuje standardem, u notebooků je to méně běžné.

Druhou možností je potom použití speciálního modulu, který se přes standardní rozšíření USB připojuje k libovolnému zařízení. Jednoduše se jenom datová SIMkarta vloží do samotného modulu a následně automaticky začne přijímat data.

Datová SIM: jednoduchá instalace a použití

Základní výhodou je, že datová SIMkarta nepotřebuje žádné speciální ovladače a rozšíření. Jak již bylo zmíněno, pokud máte slot, máte veškeré problémy pro mobilní internet dávno vyřešené. Pokud nemáte, tak sami poskytovatelé prodávají jednoduše moduly. Ty se připojují přes USB a mají širokou podporu jak pro Microsoft, tak i pro iOS a podobné systémy. Díky tomu tak nemusíte řešit problémy s kompatibilitou, nebo instalaci dodatečných ovladačů.

Široká nabídka možných tarifů

Standardní mobilní internet funguje podobné, jako bychom objednávali data pro mobilní telefony. Datová SIM je tak limitována buď rychlostí, nebo mnohem častěji především datovým limitem. Připojení bude vždy tak rychlé, jakou budete mít dostupnou síť na konkrétním místě. Standardně už ale můžete využívat mobilní internet s rychlostí 4G a 4G+ po celé České republice. Občas dokonce můžete využívat také novou síť 5G, především potom v oblasti velkých krajských měst. Naprostá většina poskytovatelů má v nabídce poměrně dost velké množství různých tarifů. Datová SIMkarta je přitom většinou zdarma jako součást celé služby. Při nedostatku dat navíc můžete vždy dokoupit přídavná data, ať nepřijdete o připojení.

 

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.