792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Nevíte, jak na nastavení routeru? Poradíme pár základních instrukcí, které jsou pro všechny stejné!

Nevíte, jak na nastavení routeru? Poradíme pár základních instrukcí, které jsou pro všechny stejné!

Publikováno: 3. 6. 2021389 slovČtení na 1.9 min.

Nastavení routeru by se mohlo zdát jako jednoduchá věc, ale je to většinou to nejobtížnější při konfiguraci domácího připojení k internetu. Nastavení routeru totiž dokáže být poměrně zdlouhavé a především pokud jste naprostí nováčci a nikdy dříve jste nastavení routeru nedělali, tak bude to první o něco složitější.

Nenechte se ale zastrašit, protože s pár základními pokyny a znalostmi dokáže nastavení routeru zvládnout i víceméně nezkušený uživatel, který si o dráze profesionálního „IT“ nechá jen zdát. Dnes vám poradíme pár základních rad, které při nastavení routeru musíte vždy dodržovat.

Nastavení routeru vám standardně vyjde jen přes kabel!

Spousta lidí dělá zásadní chybu v tom, že se pokouší nastavení routeru udělat přes bezdrátové připojení. Měli byste naopak připojení k internetu vždy konfigurovat s připojením kabelem. Jedná se o klasický síťový kabel, který byste měli mít zapojený do vašeho počítače či notebooku a v routeru by měl být umístěný většinou ideálně v portu s označením „jedna“. Teprve potom máte jistotu, že vám nebrání žádné rozhraní ani limity v tom, abyste se dostali do samotného routeru.

Přístup do administrace několika lehkými kliknutími

Ve všech standardních případech nebudete potřebovat nic speciálního ani na připojení k routeru jako takovému. Nestahujte žádný speciální software ani ovladače. Standardně stačí otevřít prohlížeč, který používáte pro prohlížení při připojení k internetu.

Do URL adresy, což je linka, která je umístěná v horní liště, potom stačí vyplnit IP adresu routeru, který chcete spravovat. Většinou se jedná o standardní adresy jako například 10.0.0.127 a jim podobné. Adresa pro nastavení routeru je vždy napsaná buď na jeho spodní straně na štítku, nebo případně v konfiguračním manuálu. Navíc poskytovatelé připojení k internetu vám mnohdy router doručí již předem konfigurovaný.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.