792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Proč je optický internet nejlepším současným připojením?

Proč je optický internet nejlepším současným připojením?

Publikováno: 27. 9. 2022368 slovČtení na 1.8 min.

Optický internet, určitě vás tento pojem, co se týče připojení k internetu nemohl minout. Jedná se v současnosti o ten nejlepší způsob připojení k internetu, který vám garantuje extrémně rychlé připojení s výbornými hodnotami. Optický internet je zkrátka další evolucí, která nahrazuje polovodičové sítě, které se jinak používali k připojení do dnes.

Pochopitelně ale i optický internet má svoje nevýhody. Tou největší je především ten fakt, že je tento typ připojení k internetu poměrně dost nákladný a náročný na šíření sítě. Proto je menší dostupnost optického připojení a samotný optický internet si většinou mimo větší města nemáte sebemenší šanci užívat. Proč je ale při svých hodnotách tím nejlepším připojením v současnosti?

Nezávislost na okolních podmínkách

Polovodičová připojení podléhají velice jednoduše fyzikálním podmínkám v okolí. Proto se může stát, že teplota a další podmínky dokáží připojení k internetu omezovat v ohledu rychlosti i spolehlivosti připojení. To ale v optickém kabelu není problém, protože je optický internet šířený pomocí teplotou neovlivnitelných metod.

Vysoká rychlost připojení

Mimo spolehlivosti je optický internet pochopitelně extrémně rychlý. Většinou jsou limity kladeny spíše u koncových zařízení než u samotné sítě. To samotné je tak příslibem, že s námi tento typ připojení k internetu bude i nadále pokračovat dlouhé roky užívání.

Základní rychlosti se u optického internetu pohybují ve stovkách megabitů, což je samo o sobě pro jiné technologie nedosažitelné, nebo limitem. Při stabilní rychlosti připojení k internetu optikou dokáže proto nabídnout mnohem lepší hodnoty než ostatní. Navíc je pravdou, že zde dochází i k jednoduššímu předělování dat do více zařízení u koncového zákazníka, díky čemuž nepoznáte výkyvy při zapojení více zařízení.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.