792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Společnost Huawei potvrdila prodej Honoru

Společnost Huawei potvrdila prodej Honoru

Publikováno: 1. 12. 2020282 slovČtení na 1.4 min.

Společnost Huawei to v poslední době neměla jednoduché. Čelila sankcím ze strany USA, které jí způsobily nejeden velký problém. Opatření se však nevztahují pouze na tuto společnost, ale i na všechny dceřiné firmy. Huawei proto potvrdila, že dojde k prodeji Honoru.

Honor kupuje Zhixin New Information Technology Co., Ltd.

Není žádným tajemstvím, jaká společnost odkoupí od Huaweie Honor. Bude to Zhixin New Information Technology Co., Ltd., podle posledních informací by se částka za prodej dceřiné firmy měla vyšplhat až na 15 miliard dolarů. Částka není prozatím jasně daná, nicméně už nyní je jasné, že to nebude za hubičku.

Honor chtěl zachránit značku

Prodej inicioval samotný Honor, který se tak snažil zachránit svoji značku. Netajil se tím, že ho spojení s Huaweiem značně poškozuje, protože se sankce ze strany USA dotýkali i jeho.

Honor si po prodeji značně polepší. Mezi oběma firmami tak po prodeji nezůstanou žádné vazby, což znamená, že Honor bude moci kompletně obnovit provoz a to včetně všech přerušených partnerství s dodavateli. Zároveň také bude moci používat technologie amerických společností, což v posledních měsících kvůli vzniklým problémům nebylo možné.

Uživatelé určitě uvítají i skutečnost, že se v současné době předpokládá, že Honor získá díky novému majiteli i ztracené Google certifikace a bude tak moci opět vrátit Google služby a aplikace do svých mobilních telefonů.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.