Neomezený tarif po dlouhou dobu znamenal u drtivě většiny poskytovatelů především neomezené telekomunikační služby, ale samotné mobilní připojení k internetu se stále potýkalo s tím, že v rámci tarifů bylo limitováno různě velkými datovými limity.
V posledních letech ale neomezený tarif znamená také to, že obsahuje i neomezená mobilní data. Díky tomu tak neomezený tarif nabízí možnost držet se neustále v příležitosti dobré komunikace, aniž byste přitom dopláceli za rozšiřování služeb. Na kolik vás ale může dneska vyjít a kteří operátoři neomezený tarif ve své standardní nabídce poskytují?
Výsada fyzických poskytovatelů
Pokud bychom poskytovatele mobilních služeb rozdělovali, tak se budeme bavit o fyzických a virtuálních. Fyzičtí jsou ti jako je Vodafone, O2 nebo T-mobile. Jedná se o mobilní operátory, kteří nabízejí mobilní tarify přes svojí vlastní síť. Vedle toho drobnější virtuální operátoři ale nemají vlastní síť.
Zcela naopak pracují se sítí pronajatou přímo od fyzických poskytovatelů. Díky tomu jsou tak mobilní tarify virtuálních poskytovatelů dost často méně výhodné, nebo neobsahují takové všeobecné množství služeb.
Vejdete se i do tisíce korun
Neomezený tarif není problém získat i pod tisíc korun. Především v případě společnosti T-mobile se dostaneme k dost levným tarifům. Otázkou ale zůstává, jak se jednotlivé neomezené tarify mohou lišit?
Jediná věc, přes kterou se se mobilní tarify zásadně odlišují, je maximální možná rychlost sítě. Operátor vám tak nabídne datově zcela neomezený zážitek, ale bude aktivně limitovat maximální rychlost, jakou můžete mobilní síť využívat. Díky tomu tak není problém pro operátory nabízet také neomezené tarify o různé kvalitě a zároveň i v různých cenových hladinách, které bývají rozdílné i o celé stovky korun.
Čtěte také
Přečtěte si i ostatní články z blogu.