Změnu hesla bychom měli provádět pravidelně. Podle průzkumu agentury SC&C provedeného pro Českou bankovní asociaci je tomu ale spíše naopak. Z průzkumu totiž vyplývá, že většina Čechů své heslo změní až ve chvíli, kdy dostanou upozornění na podezřelou aktivitu. A to je špatně.

Jak často by se měla hesla měnit?

Pokud jde o změnu hesla, provádět by se měla v ideálním případě jednou za tři měsíce. Heslo nám slouží jako ochrana před hackery, přihlašujeme se jimi nejen k sociálním sítím nebo emailu, ale používáme je i pro přihlášení do internetového bankovnictví. Právě z toho důvodu je potřeba nejen heslo pečlivě vybrat a zvolit takové, které bude bezpečné, ale zároveň nezapomínat na jejich pravidelnou výměnu.

Jak jsou na tom statistiky?

Statistiky mají v rámci výměny hesel jasno: doporučenou tříměsíční dobu dodrží jen 12 % z nás. 23 % Čechů v průzkumu uvedlo, že heslo mění jednou do roka. Stejných 23 % lidí přiznává, že heslo změní až v ten okamžik, kdy jim dorazí upozornění s podezřením na nekalou aktivitu. A to je impuls, který pětinu Čechu vede k tomu, aby změnili svá stávající hesla.